W dniach 28.02.2019-01.03.2019 Stowarzyszenie "Suwalsko - Sejneńska" Lokalna Grupa Działania zorganizowała konferencję  otwierającą realizację  projektu „Kulinarna Akademia Cudów” akronim "KAC". Konferencję zorganizowano w ”Hotelu nad Wigrami” w miejscowości  Gawrych Ruda.

 Celem konferencji było: prezentacja partnerów projektu, przedstawienie założeń projektu, omówienie roli partnerów w projekcie, przedstawienie dobrych praktyk na temat produktów lokalnych przez partnerów projektu w odniesieniu do planowanych warsztatów oraz zaplanowanie dziennego harmonogramu projektu.

Uzgodniono wstępnie, iż:

- pierwsze warsztaty kulinarne dla 32 osób organizowane przez Stowarzyszenie  Lokalna Grupa Działania „Brama na Podlasie” odbędą się w miejscowości Łosie Dołęgi w dniach 28-30 maja.

- drugie warsztaty kulinarne dla 32 osób organizowane przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Lider w EGO" odbędą się w Olecku w dniach 26-28 czerwca.

- opracowanie i wydanie wspólnego dwujęzycznego albumu z kulinarnymi przepisami lokalnymi oraz przepisami powstałymi podczas dwóch edycji warsztatów koordynowało będzie Stowarzyszenie  Lokalna Grupa Działania „Szlak Tatarski" –wydruk do konferencji podsumuwującej.

- Dwudniowa konferencja podsumowująca projekt dla 40 osób na terenie partnera  –stowarzyszenie Vilniaus rajono vietos veiklos grupė w Wilnie w miesiącu grudniu 2019r.

 

Dodany 05.03.19

Galeria zdjęć