Dostępność cyfrowa
Stowarzyszenie „Suwalsko-Sejneńska” Lokalna Grupa Działania zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://www.su-se.pl (nie dotyczy stron archiwalnych).
Daty publikacji i aktualizacji
Data publikacji obecnej strony internetowej: 2025-01-16
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2025-01-16
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia: 2025-05-19.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa Stowarzyszenie „Suwalsko-Sejneńska” LGD została zaprojektowana i wdrożona zgodnie z wytycznymi WCAG na poziomie AA. W miarę możliwości realizowane są również dodatkowe rozwiązania, które poprawiają komfort użytkowania, wykraczając poza minimalne wymagania. Deklaracja obejmuje następujące elementy dostępności wdrożone na stronie, niezależnie od urządzenia (desktop, tablet, telefon):
· Poziom „A”
Postrzegalność:
· Alternatywa tekstowa:
* Wszelkie treści nietekstowe (zdjęcia, wideo, audio, captcha) powinny posiadać swój odpowiednik tekstowy (opis zdjęcia audio/wideo, atrybuty alt i aria);
· Multimedia:
* Treści audio/wideo posiadają jakąś alternatywę: opis, napisy, transkrypcje, audiodeskrybcję itp. (chyba, że są alternatywą dla tekstu);
· Możliwość adaptacji:
* Kolejność treści powinna być zrozumiała, do zrozumienia treści nie są wymagane takie elementy jak wielkość, kształt, kolor, położenie, dźwięk, itd.
· Rozróżnialność:
* Kolor nie jest używany jako jedyna forma przekazywania informacji (np. do oznaczenia pól formularzy).
Funkcjonalność:
· Dostępność z klawiatury:
* Wszystkie funkcje strony (menu, przyciski, linki, pola formularzy, itd.) są dostępne z klawiatury,
* Możliwość zmiany fokusu za pomocą klawiatury (przełączanie między elementami)
· Wystarczający czas:
* Treści ruchome (np. slajdy) zmieniające się automatycznie, mogą zostać zatrzymane.
· Ataki padaczki:
* Brak błysków częstszych niż 3/s lub błysk nie przekracza wartości granicznych dla błysków ogólnych i czerwonych.
· Możliwość nawigacji:
* Strony internetowe mają tytuły opisujące ich cel/treść,
* Cel linku/odnośnika powinien być jasny (wynikać z jego nazwy lub być określony w kodzie).
· Poziom AA:
Postrzegalność:
· Multimedia:
* Wszystkie treści audio/wideo (również transmisje „na żywo”) posiadają napisy,
* Wszystkie treści wideo (również transmisje „na żywo”) posiadają audiodeskrypcję.
· Rozróżnialność:
* Tekst posiada odpowiedni kontrast (przynajmniej 45:1),
* Możliwość powiększenia rozmiaru tekstu (do 200%),
* Treści nietekstowe (np. zdjęcia, układ graficzny, itd.) posiadają kontrast przynajmniej 3:1,
* Spełnione są odpowiednie kryteria typografii (wysokość linii, odstępy między akapitami, wyrazami i literami).
Funkcjonalność:
· Możliwość nawigacji:
* Istnieje więcej niż jeden sposób znalezienia strony internetowej (np. menu, link, mapa strony, wyszukiwarka, itp.),
* Nagłówki i etykiety opisują temat lub cel treści,
* Fokus klawiatury jest zawsze widoczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt pod adresem e-mail biuro@su-se.pl Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 87 565 53 64. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Dostępność architektoniczna
Biuro Stowarzyszenia „Suwalsko-Sejneńskiej” Lokalnej Grupy Działania mieści się na parterze zabytkowej kamienicy w Suwałkach przy ulicy Kościuszki 71. Zarówno przed budynkiem od ul. Kościuszki jak i za nim, w podwórzu kamienicy, znajduje się ogólnodostępny bezpłatny parking z wydzielonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.
Wejście do Biura Stowarzyszenia znajduje się w bramie kamienicy i jest zadaszone jak również oświetlone. Do drzwi prowadzą dwa stopnie bez poręczy. Biuro dysponuje rozkładaną rampą w celu umożliwienia wjazdu wózkiem do biura. Przed wejściem do Biura znajduje się dzwonek, którym osoba z niepełnosprawnością może zasygnalizować konieczność asystencji pracownika Biura. Po wcześniejszym telefonicznym umówieniu zapewniamy możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego. Biuro posiada pętlę indukcyjną dla osób słabo słyszących. Osoba niepełnosprawna ma prawo wstępu do budynku z psem asystującym bądź z psem przewodnikiem.
Stowarzyszenie dysponuje dwoma pomieszczeniami biurowymi oraz przestronną salę konferencyjną, wraz z prowadzącym do tych pomieszczeń korytarzem. Przed wejściem do lokali biurowych występują progi. Każde pomieszczenie posiada okna zaopatrzone w rolety umożliwiające kontrolę natężenia światła. Toaleta nie jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, jednak w tym samym budynku znajduje się taka toaleta, z której istnieje możliwość skorzystania – budynek ogólnodostępny.
Z uwagi na rangę budynku, będącego pod opieką konserwatora zabytków, możliwość w ingerencję architektoniczną jest niewielka. Niemniej jednak „Suwalsko-Sejneńska” LGD podjęła działania dążące do ułatwienia dostępu osobom ze szczególnymi potrzebami. W tym celu nawiązana została współpraca z Urzędem Gminy Suwałki, polegająca na udostępnieniu pomieszczenia biurowego wraz z węzłem sanitarnym dostosowanym w szczególności do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Budynek zaopatrzony w parking z wydzielonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych znajduje się przy ul. Świerkowej 45, 16-400 Suwałki. Dostępność architektoniczna i komunikacyjna tego budynku opisana jest po wejściu na stronę https://gmina.suwalki.pl/deklaracja-dostepnosci-2/
Chęć każdorazowego skorzystania z tej możliwości spotkania wymaga umówienia się z pracownikiem Stowarzyszenia „Suwalsko-Sejneńska” LGD z wyprzedzeniem co najmniej dwudniowym – wyprzedzenie wynika z możliwych innych aktywności zaplanowanych w budynku Urzędu Gminy Suwałki.